E-nekrologi

E-nekrologi

W przypadku śmierci danej osoby ważne jest, aby poinformować bliskich, przyjaciół i znajomych, a także – jeśli krewni zmarłego uznają to za słuszne – także lokalną społeczność o odejściu jednego z jej członków, informując jednocześnie o dacie i miejscu pogrzebu. Informacje zatem typu nekrologi czy klepsydry są zatem ważną częścią organizacji pogrzebu. Ich specyficzną – najbardziej nowoczesną – odmianą są e-Nekrologi.

E-nekrologi to multimedialne narzędzie, które uwalnia rodzinę zmarłego od zmartwień związanych z koniecznością skontaktowania się ze wszystkimi znajomymi, aby poinformować ich o smutnym wydarzeniu – co pozwoli im wziąć udział w ceremonii pożegnania.

Zakład Pogrzebowy Olimp daje swoim klientom możliwość skorzystania z e-Nekrologu czyli elektronicznego powiadomienia pogrzebowego, które zostaje umieszczone na naszej stronie internetowej. Powiadomienie takie może zawierać nie tylko dane osobowe zmarłego wraz z informacjami o miejscu i dacie uroczystości żałobnych, ale także jego zdjęcie. Dzięki temu rozwiązaniu proces informowania rodziny i znajomych zmarłego ulega nie tylko znacznemu uproszczeniu, ale i przyspieszeniu, bowiem istnieje możliwość podzielenia się linkiem do e-Nekrologu w mediach społecznościowych bądź przez e-mail. Dzięki temu w przestrzeni wirtualnej trwa to, co najbardziej wieczne czyli miłość do człowieka.